VINEA
FRIZZANTE

Born from the passion for grapes

"HMD were able to empathize with the brand, and their design proposals always exceeded my expectations. I am still amazed by their range of creative approaches. Within the individual design concepts, they always came up with something new, unexpected, which elevated the brand significantly higher."

— Zuzana Ederová, Brand Manager, KOFOLA a.s.

BRANDING, LOGO, PACKAGING, KEY VISUAL, TVC SPOT, OOH, PHOTOGRAPHY, ONLINE CAMPAIGN, MICROSITE

case3

Challenge

We were entrusted by Czechia and Slovakia's leading beverage company to introduce a new version of Vinea, their much loved sparkling grape drink. While being less sweet and showing a hint of fruity and floral tones in its taste, Vinea Frizzante embraces the traditional characteristics of her older sister and elevates them for today's discerning consumer. 

This required a potent new visual aesthetic, encompassing a broad advertising campaign and a television commercial.

Solution

Inspired by Greek mythology and the legend of Dionysus, the god of wine, we crafted a series of sumptuous, sensual visuals evoking the festivity and theatre at the very heart of Dionysian celebrations.

The Frizzante logo embodies modern serif typography whilst embracing the organic nature of the brand with the addition of a grapevine stem. We were solely responsible for the realisation of the entire brand identity, from concept creation, print and digital graphics to the casting, screenwriting and production of the television campaign.

Result and evaluation

Our television campaign was a tremendous success, airing on Czech and Slovak TV stations for two consecutive years and winning first prize in the Reklamní Katovna poll in the 23rd week of 2018. It was also nominated for the prestigious Golden Stone Award which celebrates and honours creativity in advertising.

Our primary floral visual for Vinea Frizzante was so well recieved by the Kofola company that it was selected by their CEO to be used as a full body print for his company car.

Our design concept for the can and bottle labels has generated numerous positive reactions from consumers and the Vinea Frizzante brand is fast becoming a new favourite for Czech and Slovak consumers.

zrozena
z vášně pro
hrozny.

Klient

Značku Vinea provozuje přední nápojářská společnost Kofola a.s. v Československu od roku 2008. Historie samotného nápoje však sahá až do roku 1974, kdy Vineu namíchal tým výzkumníků pro Vinařské závody v Pezinku.Vinea vznikla za účelem vyrobení zdravější alternativy k zahraničním kolovým a citrusovým nápojům.Červená a bílá představují dvě hlavní stálé varianty produktu Vinea, které značka často doplňuje o limitované edice.

Letos 2018 Vinea uvedla na trh novou stálou variantu s názvem VINEA FRIZZANTE. Naše studio stálo u samého konceptuálního a vizuálního zrodu této dlouho očekávané novinky v portfoliu značky.

Brief

Byli jsme vyzváni do uzavřeného výběrového řízení. Nová Vinea Frizzante, její vizuální styl, kampaň a TVC, měly navázat na tradiční klasickou Vineu, ovšem povznést ji o “obláček” výše a odkomunikovat její hlavní produktové atributy:


- méně sladká než klasická Vinea

- jemné perlení (“prosecco efekt”)

- ovocné a květinové tóny

Koncept

Při tvorbě konceptu a vizuálu jsme se soustředili na reálnost, organičnost a nespoutanost přírody (vinice a luka), odkud Vinea Frizzante pochází. Chtěli jsme komunikovat její sílu skrze plné a bohaté vizuály reálných hroznů a květin bez klasické reklamové retuše - jednoduše takové jaké jsou - nespoutané, přírodní, šťavnaté a chutné.

Její jemný luxusní prosecco efekt a spojení hroznů s květinami a ovocem jsme pro koncept televizního spotu přenesly do “božského Dionýsovského světa”. Ten, stejně jako tradiční Vinea, je historicky spjat s vinicemi, ale zároveň pro nás představoval nespoutanost a nadpozemskost, kterou pro nás představuje nová Vinea Frizzante.

Výsledek

S ohledem na rozmanitost a bujarost přírody ve spojení s naším pojetí decentně neřestných Dionýsovských oslav jsme dospěli k bohatému vizuálu, který evokuje svěžest, chutě, raw realistické elementy a divokost.

V logu Frizzante jsme zkombinovali moderní serifovou typografii, která se pojí s luxusem (parfémy, fashion, povznesení), s organickou kličkou připomínající vinný šlahoun.

Podíleli jsme se na kompletním brand vizuálu - od konceptu, přes tiskoviny, digitální komunikaci, až po konceptuální, vizuální a scénaristické pojetí televizního spotu.

ORGANIC / LUSH / UNRESTRAINED / RICHNESS / FULL DETAILS / raw / sensual / fairly sinful

V logu Frizzante jsme zkombinovali moderní serifovou typografii, která se pojí s luxusem (parfémy, fashion, povznesení), s organickou kličkou připomínající vinný šlahoun.

PRVNÍ VIZUÁL

Vizuál pro Vinea Frizzante by měl komunikovat bohatost a plnost chutí - zobrazujeme detaily hroznů a dalšího ovoce, květinové tóny - rozkvetlé divoké květiny - a jiskřivé perlení - makro záběry oroseného ovoce.

Vizuál by měl působit spíše prémiově, elegantně, ale zároveň “přístupně”. Komunikujeme kvalitu, opravdovost, z toho důvodu nezobrazujeme kresby, či počítačové ilustrace, nýbrž realistické fotografie šťavnatého ovoce a květin.

Zároveň záměrně nepracujeme s uspořádaným “geometrickým” vzorem, naopak zdůrazňujeme bujnost a divokost - květin i emocí.

packaging photography / making of

Pro vizuál Frizzante jsme chtěli vlastní fotografie. Základem Produktu jsou bílé hrozny s ovocnými a květinovými přívlastky.


Art direction: Heels Make Deals

Producer: Robinson Khun

Photographer: David Bruner

FINAL
PHOTOS

FINAL
PHOTOS

LABELS
PRINT PREPARATION

LABELS
PRINT PREPARATION

Plech 250ml

Ideální porce lahodného osvěžení v elegantní designové plechovce. Vinea Frizzante v plechu tě uhrane svým vzhledem i chutí.

PET láhev 1l

Když se rád dělíš nebo naopak nikdy nemáš dost, dopřej si extra nálož požitku s litrovou Vineou Frizzante.

KEY VISUAL

KEY VISUAL

Stáčená
Vinea Frizzante

Stáčená
Vinea Frizzante

Osvěžující chuť hroznů v té nejčerstvější podobě! Prémiová kvalita, elegantní servírování, harmonie chutí a tanec jemných bublinek – vychutnejte si jedinečný zážitek se stáčenou Vineou Frizzante.

WEB DESIGN
& CODE

WEB DESIGN
& CODE

TV SPOT

Zasazeno do mýtu o Dionysovi,
avšak stylizací a produkcí
zobrazeno moderně, současně.

NESPOUTANÉ
PLNÉ
ENERGICKÉ
SOFISTIKOVANÉ
ORGANICKÉ

VIDEO MOOD

CASTING BRIEF

FRIZZANTE

Přirozeně charismatická, energická, sebevědomá, nespoutaná, přidrzlá žena s nádechem božskosti.

Vždy dostane to co chce. Miluje život, miluje plody přírody.Je ztělesněním svěží flóry.

Reprezentuje svežest ovoce a květinové atributy produktu. (nosí “korunu” z květin)


zvolená herečka: Diana Gan

DIONYSOS

Excentrický charismatický muž s radostí ze života, který se spoléhá na vnější zdroje radosti, vína, žen, zpěvu a tance.

Veselý a bezstarostný bůh bohémského života, radosti, extáze, vína.

Reprezentuje chutné hroznové atributy produktu. (nosí “korunu” z těch nejchutnějších hroznů)


zvolený herec: Aristotelis Bolovinos

SIDE CHARACTERS

THE STORY

Příběh je zasazen do božských vinic na Olympu.
Ve velkém otevřeném chrámu probíhají oslavy boha vína - Dionýsa.

Ten je, jako vždy, obklopen ženami, vínem a přebytkem všeho, co by si mohl přát. Nezvyklý na to, že by existovalo něco, co nemůže mít, znuděně konverzuje s ostatními, až do momentu, kdy na oslavu plnou vyumělkovaných postav vejde sebejistá Frizzante a s ní zcela nová přirozená energie. Její pohled se střetne s Dionýsovým a v tom okamžiku se stane jediným středobodem jeho zájmu.

Zatímco se přibližují k sobě, Dionýsos si v představách eroticky užívá každý kousek Frizzante, ona se plně soustředí na jeho korunu a v představách se zobrazuje její touha po hroznech, detaily na ovoce, květiny a chutě.

Jendotlivé představy spolu navzájem vizuálně i konceptuálně souvisí.

Napětí roste s každým krokem/představou a vrcholí v moměntě kdy Frizzante strhává korunu z hlavy Dionýsa a smyslně se zakusuje do trsu těch nejlepších hroznů.

V tento vášnivý moment dochází ke spojení všeho, co jednotlivé postavy představují. Spojení chutí a vášně se v tomto okamžiku dostává (skrze jemný deštík, kapku) na pozemské vinice.

BEHIND
THE SCENES

BEHIND
THE SCENES

MAKING OF VIDEO

TVC SPOT

Client: Vinea, Kofola

Creative direction, script: Heels Make Deals

Production company: Barletta

Director: Matej Chlupacek

Dop: Martin Douba

Producer, casting director: Maja Hamplova, Art director: Jan Pjena Novotny, Editor: Vojtech Cvrkal, Sound design: Samuel Jurkovic, Postproduction: PFX, Grading: Marla Colour Grading, Sound postproduction: CINQ visuals

Costume designer: Jarmila Dunderova, Make-up artist: Milan Vlcek, Foodstyling: Veronika Slajerova,1st AD: Pavel Svaton,Focus puller: Tomas Munzperger, Focus puller: Tomas Munzperger, Gaffer: Robert Smely, Key grip: Bedrich Hermanek, Prop master: Roman Chochola, Production manager: Lukas Skoda, Production assistant: Kamila Bialesova, Location manager: Daniel Suhay

DĚKUJEME

HEELS MAKE DEALS

Let's transform ideas
into reality together

[contact-form-7 404 "Not Found"]